Јелена Д. Томановић

др Јелена Д. Томановић, ванредни професор
Катедра за математику
Кабинет: 440
Мејл адреса: jtomanovic@mas.bg.ac.rs
Телефон: локал 334; директан 3302-334

Лична веб презентација

http://etc.mas.bg.ac.rs/jtomanovic

Предмети

Завршни рад - Нумеричка анализа
Математика 1
Математика 2
Математика 3
Нумеричка анализа
Нумеричке методе

Истраживачка област

Нумеричка анализа

Образовање, стручна спрема

Дипломирани математичар, Мастер математичар, Доктор математичких наука

Библиографија

Tomanović Jelena (2023). Incorporating the external zeros and poles of the integrand into Gauss-type quadrature rules, Applied Numerical Mathematics.
Elsevier, ISSN: 0168-9274, 10.1016/j.apnum.2023.05.001, M21.

Tomanović Jelena (2023). Gauss-type quadrature rules for variable-sign weight functions, Journal of Computational and Applied Mathematics.
Elsevier, ISSN: 0377-0427, 10.1016/j.cam.2023.115477, M21.

Đukić Dušan, Reichel Lothar, Spalević Miodrag, Tomanović Jelena (2019). Internality of generalized averaged Gaussian quadrature rules and truncated variants for modified Chebyshev measures of the second kind, Journal of Computational and Applied Mathematics, 345, 70-85.
Elsevier Science Bv, Amsterdam, ISSN: 0377-0427, 10.1016/j.cam.2018.06.017, M21.

Tomanović Jelena (2023). Gauss-type quadrature rules with respect to external zeros of the integrand, Electronic Transactions on Numerical Analysis, 59.
10.1553/etna_vol59s230, M22.

Reichel Lothar, Spalević Miodrag, Tomanović Jelena (2020). Rational Averaged Gauss Quadrature Rules, Filomat, 34(2), 379-389.
Univerzitet u Nišu - Prirodno-matematički fakultet - Departmant za matematiku i informatiku, Niš, ISSN: 0354-5180, 10.2298/FIL2002379R, M22.

Jandrlić Davorka, Spalević Miodrag, Tomanović Jelena (2018). Error Estimates for Certain Cubature Formulae, Filomat, 32(20), 6893-6902.
Univerzitet u Nišu - Prirodno-matematički fakultet - Departmant za matematiku i informatiku, Niš, ISSN: 0354-5180, 10.2298/FIL1820893J, M22.

Đukić Dušan, Reichel Lothar, Spalević Miodrag, Tomanović Jelena (2016). Internality of generalized averaged gauss rules and their truncations for bernstein-szego weights, Electronic Transactions on Numerical Analysis, 45, 405-419.
Kent State University, ISSN: 1068-9613, M22.